Aller au contenu
Accueil » Co se stane, když vaši postel postříkáte lihem

Co se stane, když vaši postel postříkáte lihem

    Líh se často přidává do kosmetických přípravků a používá se jako dezinfekční prostředek nebo odstraňovač lepivých látek.

    Lihem také můžete zničit štěnice. Jediné, co musíte udělat, je rozprašovačem postříkat matrace a polštáře. Po pár opakováních bude vaše postel těchto škůdců zbavená.

    Líh však můžete použít k mnoha dalším účelům, než by se běžně zdálo:

    Čistí pleť

    Mnoho krémů a mastí proti akné obsahuje benzyl peroxid. Ale líh má silné protizánětlivé účinky, které zklidňují zasaženou kůži, dezinfikují pupínky a zabraňují vzniku akné.

    Vše, co musíte udělat, je líh pomocí vatového tampónu aplikovat na postiženou oblast kůže.

    Léčí opary

    Přibližně 85 procent světové populace má trvale v těle herpes vir, ale pouze někteří z nich trpí tvorbou samotného oparu.

    V tomto případě se vyplatí použít na postiženou oblast 70 procentní iso propyl alkohol a opary brzy zmizí.

    Nahrazuje deodorant

    Použití alkoholu v podpaží zabrání vzniku zápachu. Mějte však na paměti, že dlouhodobé používání lihu může vést k podráždění kůže. Proto jej takto aplikujte pouze v nutných případech.

    Odstranění zarůstání chloupků

    Použijte po holení trochu čistého lihu na podpaží a v tříslech pro zabránění zarůstání chloupků a zamezení podráždění kůže.

    Studený obklad

    Smíchejte vodu a líh v poměru 2: 1, a směs uložte v uzavíratelném plastovém sáčku do lednice na dobu jedné hodiny. Poté jej použijte jako ledový obklad, nebo k ochlazení vašeho jídla nebo nápoje v době veder.

    Odstraňuje lak z nehtů

    Odstraňovače laků na nehty jsou bohaté na chemikálie, které poškozují nehty. Takže alkohol poslouží jako plnohodnotná náhrada chemického acetonu.

    Vyčistí uši

    Vatové tampóny se běžně používají k čištění uší, ale ve skutečnosti tlačí ušní maz hlouběji do zvukovodu. Proto můžete smíchat lihový roztok s bílým octem a namočit vatový tampon do roztoku. Pak už jen aplikovat do uší a ušní maz vyjde sám.

    Ničí vši

    Do lihu ve spreji přidejte několik kapek levandulového oleje. Potom tento roztok aplikujte na pokožku hlavy a vyčesejte mrtvé vši pryč.

    Domácí dezifekce na ruce

    Z lihu vzniká výborná dezinfekce rukou. Smíchejte ½ lžíce lihu, několik kapek oleje tea tree a 100 g gelu z aloe vera.

    Celý proces můžete shlédnout na následujícím videu

    Závěr

    Jak sami vidíte, líh má nejen mnoho praktických, ale také zdravotních využití. Zkuste se občas zamyslet a pokuste se nahradit komerční a častokrát nezdravé produkty těmi vlastními. Jednoduše doma vyrobenými.