Aller au contenu
Accueil » Dopřejte svým rostlinám tento známý přípravek s obsahem vápníku – budou ho milovat.

Dopřejte svým rostlinám tento známý přípravek s obsahem vápníku – budou ho milovat.

    Mléko je pro tělo velmi prospěšné. Víte ale, jak prospěšné může být pro vaši zahradu, pokud ho budete používat správným způsobem? Jako starodávný prostředek se mléko po generace používalo jako hnojivo na podporu růstu rostlin, zmírnění problémů na zahradě, od nedostatku vápníku až po viry a plísně. Přečtěte si, jaké jsou výhody a nevýhody používání mléka jako hnojiva na zahradě.
    Výhody mléka jako hnojiva:
    Mléko jako dobrý zdroj vápníku pomáhá lidem i rostlinám. Syrové nebo nepasterizované mléko obsahuje prospěšné bílkoviny, vitamin B a cukry, které rostlinám prospívají, zlepšují jejich celkový zdravotní stav a výnosy plodin. Mikrobi, kteří se živí hnojivými složkami mléka, jsou pro půdu také velmi prospěšní. Pokud vaše rostliny nerostou naplno, znamená to, že jim chybí vápník. Hniloba na konci květu, která je běžná u dýní, rajčat a paprik, může být způsobena nedostatkem vápníku. Pokud budete rostlinám dávat mléko, dodáte jim dostatek vláhy a vápníku. Mléko se používá jako účinný protiplísňový prostředek, zejména pro prevenci moučnaté plísněNevýhody mléka jako hnojiva:
    Kromě mnoha výhod používání mléka jako hnojiva je třeba myslet i na nevýhody. Mezi ně patří:
    Použití příliš velkého množství mléka nemusí být nejlepším nápadem, protože mléko obsahuje bakterie, které se kazí a vedou k nepříjemnému zápachu a špatnému růstu. tuk, který mléko obsahuje, může při rozkladu způsobovat nepříjemný zápach.
    Benginské houbové organismy, které rozkládají mléko a kolonizují listy, mohou být esteticky nevábné.
    Zaschlé odstředěné mléko může způsobit černou hnilobu, měkkou hnilobu a alternariovou skvrnitost listů na ošetřených křížalách.
    No, všechny výhody použití mléka jako hnojiva zdaleka převažují nad nevýhodami. Musíte jen dbát na to, abyste použili správné množství mléka, a nebudete mít žádné problémy.
    Použití mléka jako hnojiva
    Jaký druh mléka tedy můžete použít jako hnojivo? Já nejraději používám prošlé mléko, protože rád recykluji, ale můžete použít také čerstvé mléko, odpařené mléko nebo.

    používat i sušené mléko. Mléko je třeba zředit vodou. Smíchejte tedy roztok 50 % mléka a 50 % vody. Pokud jej používáte jako listový postřik, dejte tento roztok do rozprašovače a aplikujte jej na listy rostlin, které pak mléko absorbují. Mějte však na paměti, že rostliny, jako jsou rajčata, jsou náchylné k houbovým chorobám, pokud tento roztok ponecháte na listech příliš dlouho.

    Jakmile se roztok dostatečně vstřebá, opatrně otřete listy vlhkým hadříkem nebo je postříkejte vodou. Pokud máte hodně rostlin k výživě, můžete použít méně mléka. Běžnou metodou krmení rostlin mlékem na velkých zahradách je použití postřikovače ze zahradní hadice, protože tekoucí voda udržuje roztok zředěný. Stříkejte tak dlouho, dokud není pokryta celá plocha. Na jedno pole použijte přibližně 5 litrů mléka. Nechte mléko vsáknout do půdy a postřik opakujte každé dva měsíce nebo postřik provádějte na začátku sezóny a uprostřed sezóny. Pro menší zahrady: Na začátku sezóny obvykle umístím vršek dvoulitrové lahve do půdy vedle nových rostlin. Je to vynikající zásobník na zalévání a krmení rostlin pomocí mléka. Po aplikaci mléčného hnojiva do této oblasti nepřidávejte chemické pesticidy ani hnojiva.