Aller au contenu
Accueil » Jak důkladně vyčistit dřevěnou palubu

Jak důkladně vyčistit dřevěnou palubu

    S příchodem jara chce mnoho z nás využít slunečních paprsků k odpočinku nebo obědu s přáteli na terase. Konec zimy se však často rýmuje s mechem, plísní a špínou. Ve skutečnosti je pravděpodobné, že špatné zimní počasí zanechá stopy na vašich trámech a podlahách. Chcete-li tento problém vyřešit, zjistěte, jak udržovat dřevěnou terasu. Ať už je vaše paluba vyrobena z dřevěných prken, vzácných dřevin, přírodního kamene, betonových desek nebo dlaždic, víte, že pro zajištění její dlouhé životnosti je nutná pravidelná údržba. Dřevo, které vyzařuje teplo a přívětivost, je oblíbeným materiálem díky svému přírodnímu kouzlu. Jedná se však o porézní látku, která se může v závislosti na teplotních výkyvech rozpínat a následně smršťovat. Objevte všechny naše tipy a rady pro hloubkové čištění venkovního dřeva v tomto článku.
    Vaše terasa může získat zelenou barvu
    Během zimního období může terasa čelit škodlivým podmínkám, které mohou rychle poškodit její estetickou stránku. Špatné zimní počasí může být doprovázeno nánosy mechu nebo lišejníků.Na povrchu terasy se mohou objevit odolné zelené skvrny. Ve skutečnosti je pravděpodobné, že vlhkost a nedostatek slunečního světla povedou k nepříjemnému porostení. Navíc tyto plevele, které se často obtížně odstraňují, mohou způsobit, že kryt terasy bude kluzký a způsobí pád. Abyste předešli poškození venkovní terasy a omezili riziko vniknutí, je nezbytné pravidelné důkladné čištění.
    K čištění terasy používejte přípravky na údržbu
    Aby se vaše terasa snadno udržovala a obnovila se její původní barva, je třeba podniknout správné kroky. Protože chemické látky mají negativní účinky na organismus, doporučuje se používat přírodní složky. I když je bělidlo vynikajícím čisticím prostředkem na různé povrchy, je stále nebezpečné pro životní prostředí a zdraví. Kromě toho každý materiál vyžaduje vhodné ošetření a abrazivní prostředky mohou způsobit nevratné poškození. S ohledem na to se pro obklady z přírodního kamene, jako je vápenec, nedoporučuje používat kyseliny, jako je kyselina citronová, kyselina citronová nebo bílý ocet. Kromě toho lze vysokotlakému čištění Kärcher podrobit pouze obkladové desky, pokud nebudete silně tlačit na spáry.Tipy pro optimální údržbu
    Pokud jste se rozhodli postavit si dřevěnou terasu nebo ji vlastníte, ale nevíte, jak ji udržovat, vězte, že existuje nespočet ekologických čisticích prostředků, které jsou stále účinné. Pro optimální čištění je vhodné dodržet několik pokynů:
    Uvolněte povrch, který chcete vyčistit.
    Začněte tím, že odstraníte židle, květináče, rošty nebo hračky, abyste uvolnili čištěný povrch. Pokud nemůžete odstranit vše, přesuňte některé věci, abyste lépe zorganizovali úklid.
    Zametejte
    Vyčistěte vnější stěny domu pomocí koštěte. Poté zametejte zábradlí terasy, abyste odstranili všechny pavučiny, které se v této oblasti hromadí. Odstraňte také veškeré nečistoty, které by mohly poškodit vaši terasu.
    Rozložte plachty
    Pomocí plachet zakryjte terasu a chraňte rostliny a předměty na terase.Udělej si sám
    Máte-li kutilského ducha, můžete si vyrobit vlastní čisticí prostředek na odstranění skvrn, které se objeví na krytu terasy. Připravili jsme pro vás seznam produktů, které vám pomohou vaši terasu důkladně vyčistit.
    Opláchněte a nechte uschnout
    Jakmile vyberete správný přípravek a vyčistíte terasu, nezapomeňte ji opláchnout čistou vodou. Než na terasu vrátíte židle a další nábytek, počkejte, až voda uschne. Nezapomeňte, že vlhké dřevo je křehké a může se poškodit, pokud těžký nábytek přemístíte dříve, než dokonale vyschne. Vlhkost může také podpořit vznik plísní.
    Dobré reflexy pro čištění dřevěné terasy
    Pro krásnou a dobře udržovanou terasu můžete zvolit následující přípravky:
    1) jedlá sodaJedlá soda má v domácnosti řadu využití. Chcete-li vyčistit terasu pomocí tohoto prášku, stačí jej smíchat s horkou vodou a poté nalít na čištěné povrchy. K odstranění nečistot jej potřete utěrkou z mikrovlákna. V případě odolných skvrn můžete tento prášek aplikovat přímo na pěnové stopy.
    2) Kyselina citronová
    K odstranění pěny se doporučuje smíchat 8 litrů vody, 5 lžic kyseliny citronové, 3 lžíce jedlé sody, lžíci řepkového oleje a 15 kapek esenciálního oleje. Tento úžasný roztok umožňuje pěnu vysušit. Po třech dnech ji lze snadno odstranit smetáčkem.
    3) Černé mýdlo nebo prostředek na mytí nádobí
    Černé mýdlo smíchané s tekutinou na mytí nádobí pomáhá překonat vodní puch. Tuto směs naneste měkkým kartáčem na podlahu terasy a nechte ji působit půl dne. Vydrhněte povrch, aby se zbytky uvolnily a podlaha se leskla.
    4) esence z bazalky
    Fungicid, esence z bazalky, pomáhá zbavit se lišejníků. Stačí zředit několik kapek bazalkové esence v mýdlové vodě a poté směs nalít na postižené povrchy.